Martin Mojžíš | fotografie a grafika

CENÍK PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFIE.

UMĚLECKÁ TVORBA NA ZAKÁZKU.


Ceník velkoformátových autorských fotografií naleznete zde,
ceník fotografií ve fotobance (archivu) pak zde.

Mějte prosím na paměti, že cenu za fotografování konkrétní zakázky lze přesně určit až na základě podrobného zadání. Berte proto uvedené ceny jako přibližné.

Základní cenu zvyšuje především přítomnost jevů, kdy je nutné použít speciální techniky – tedy např. fotografování světelných zdrojů a světel obecně, předmětů lesklých, kovových, skleněných apod. Dále předmětů, které se náročně aranžují, jsou velmi malé, obtížně se s nimi pracuje apod. Všechny tyto okolnosti mohou cenu zvýšit o 10 - 100%, někdy i více. Cenu snižují množstevní a věrnostní slevy. Dále platba předem – dle výše platby dostanete zvýhodněné ceny. Ze složené částky se Vám platby za jednotlivé práce postupně odečítají. Pokud složíte zálohu ve výši 100 000,- Kč a více, získáváte rovnou i věrnostní slevu pro stálé zákazníky.

Vzhledem k nízké kvalitě a nemožnosti dalších úprav bez znatelné degradace obrazu zásadně nefotografuji přímo do JPG, ale pouze do RAW (.nef, .cr2, .dng).

Ceny jsou uvedeny bez DPH 15% (jsem plátce). Platit je možné pouze převodem.


Fotografování v atelieru
(produktová, ilustrační a výtvarná fotografie).
Uvádím cenu za fotografii, ale lze samozřejmě domluvit i cenu za zakázku.

1/ Malé.
Fotografie jen na internet (JPG sRGB, delší strana nejvýše 1000 bodů). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše.
Cena za jednu fotografii: od 150,- Kč

2/ Střední.
Fotografie v tiskovém rozlišení (TIFF ProPhoto RGB, 48bit + náhledy JPG). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše. Snímky nemusejí být zcela proostřené (malá hloubka ostrosti - hlavní část předmětu je ostrá, méně podstatná část ne).
Cena za jednu fotografii: od 490,- Kč

3/ Velké.
Fotografie v tiskovém rozlišení (TIFF ProPhoto RGB, 48bit + náhledy JPG). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a kompletní retuše. Snímky jsou zcela proostřené (celý předmět je ostrý, u malých věcí je tohoto možné dosáhnout pouze pomocí skládání někdy i desítek dílčích expozic s proměnnou rovinou zaostření).
Cena za jednu fotografii: od 990,- Kč


Fotografování mimo atelier
(doprava, průmysl, pracovní proces, domy a interiéry).

1/ Malé.
Fotografie jen na internet (JPG sRGB, delší strana nejvýše 1500 bodů). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše, časově do 2 hodin fotografování na místě (zpracování a úpravy fotografií v ateliéru zaberou pak přibližně stejný čas).
2800,- Kč

2/ Střední.
Fotografie v tiskovém rozlišení (TIFF ProPhoto RGB, 48bit + náhledy JPG). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše, časově do 3 hodin fotografování na místě (zpracování a úpravy fotografií v ateliéru zaberou pak přibližně stejný čas).
4800,- Kč

3/ Velké.
Fotografie v tiskovém rozlišení (TIFF ProPhoto RGB, 48bit + náhledy JPG). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše, časově 3 - 5 hodin fotografování na místě (zpracování a úpravy fotografií v ateliéru zaberou pak přibližně stejný čas).
9800,- Kč

4/ Rozsáhlé.
Fotografie v tiskovém rozlišení (TIFF ProPhoto RGB, 48bit + náhledy JPG). V ceně je kompletní vyvolání RAW (vyvážení bílé, expozice, tonalita, detailkontrast, barevnost, ostření, redukce šumu, je-li třeba a korekce vad objektivů) a základní retuše, časově 5 - 10 hodin fotografování na místě (zpracování a úpravy fotografií v ateliéru zaberou pak přibližně stejný čas).
18 500,- Kč


V ceně je použití kvalitní fotografické techniky (Nikon, Canon, Carl Zeiss) – fotoaparáty, objektivy a příslušenství. Digitální vyvolání fotografií z RAW probíhá v nejlepších současných programech – Adobe Lightroom, Camera Raw nebo Phase One Capture One. K náhledu slouží precizní grafický monitor DELL 27", zobrazující barevný prostor Adobe RGB a pravidelně kalibrovaný sondou Gretag Macbeth. Retuše a další úpravy probíhají v programu Adobe Photoshop, v němž mám nainstalovánu řadu dalších doplňkových programů.

Fotografuji po celé České republice (zejména v Čechách) a v Německu. Po dohodě možno i v jiných zemích. Cena za cestu se domlouvá individuálně.

Údaje obsažené v tomto ceníku mají informativní charakter. Tento ceník není nabídkou ve smyslu § 1731 nebo § 1732 občanského zákoníku, ani se nejedná o veřejný příslib dle § 1733 občanského zákoníku. Z tohoto ceníku nevzniká nárok na uzavření smlouvy ani jakýkoli jiný nárok. Tento odstavec platí pro všechny ceníky na mých stránkách.

Ceník je platný od 14. prosince 2016.