Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA.

VAŠE PŘÍSPĚVKY.

Jméno
E-mail
www


Příspěvek     
  Kolik je sedm a sedm?

 1. 4. prosince 2012 - 07:52
 2. Jindřich Kuneš

 3. Dobrý den, pane Mojžíši chtěl jsem se zeptat, jestli na zakázku děláte také fotografie zpracované přes RAW do TIF. Jednalo by se o maloformátové fotografie, např. 13 x 18. U nás v Liberci mi to nikdo neudělá, pouze jeden fotolab to zkusil, fotografie byly perfektně ostré, ale bohužel ve výsledku celé do žluta. Díky i za radu, zdali-li to v Česku některý lab dokáže. Děkuji a přeji dobré světlo.

  Jindřich


  1. 4. prosince 2012 - 10:47Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Dobrý den, pane Kuneši, na tisku fotografií se můžeme domluvit, jen se obávám, že vzhledem k tomu, že nejsem specializovaná laboratoř, která nakupuje materiály a papíry ve velkém za zlomky maloobchodních cen, by to pro Vás bylo cenově velmi nevýhodné ... Ze své zkušenosti mohu doporučit fotoslužby firmy FotoŠkoda. Pro seriózní výsledky je třeba používat kalibrovaný monitor. Dále fotografie zaslat ke zpracování převedené do barevného prostoru Adobe RGB a doostřené a obsluze toto napsat do poznámky. Na stránkách mají ke stažení i ICC profily jejich minilabu. Snímky lze poslat i přes např. úschovna.cz nebo měli i FTP server. Právě tak zpět Vám je, tuším, mohou zaslat poštou.

   U výsledného TIFFu pro člověka u tiskového stroje nehraje roli,zda vznikl z RAWu v počítačovém programu (např. Adobe Lightroom), přímo ve fotoaparátu nebo úplně jinak, třeba skenováním.

   RAW má pro Vás výhodu v možnostech "Vyvolávání" snímku, opravě chybné expozice, data jsou v nejvyšší možné kvalitě apod.

   Pokud byste měl zájem, je možné se domluvit na individuálním kurzu na toto téma.

   Přeji Vám krásné fotografie i na papíře a dobré světlo. Martin

 1. 2. listopadu 2012 - 04:54Odpovědět
 2. Beata Z.

 3. The most beatiful photographs I've ever seen. I'll contact you regarding the possibility of the purchase of certain works. Bea, N. Y. C.

 1. 21. září 2012 - 11:04
 2. Jindřich Kuneš

 3. Pane Mojžíši máte krásné fotky, zejména se mi líbí kategorie portréty. Jednou bych chtěl sedět chvilku vedle vás a dívat se, jak ty krásné fotky editujete. Máte krásné hebké barvy.

  Přeji i nadále dobré světlo !

  Jindřich


  1. 23. září 2012 - 00:06Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Mám radost, že se Vám zde líbilo a přijďte zase ... S barvami vlastně žádná kouzla nedělám, používám Adobe Lightroom a Photoshop. Hlavní je vidět před sebou výsledný obraz a řídit se srdcem, ne hlavou ... i Vám dobré světlo.