Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA.

VAŠE PŘÍSPĚVKY.

Jméno
E-mail
www


Příspěvek     
  Kolik je sedm a sedm?

 1. 17. září 2012 - 11:06
 2. Taffey

 3. Je sice vidět, že technicky víš, jak na to, to ano, ale Tvá galerie na mě působí stejným dojmem, jako když je nájemný muzikant, který dnes hraje jazz, zítra pop a včera hrál country. Je to taková směsice všeho možného bez jakéhokoli vodítka. Chybí mi společný jmenovatel, nějaký osobní postoj nebo názor. Je vidět, že toho potřebuješ mít co nejvíc, protože rozmanitost prodává. Ať si každý najde to své. I to může být solidní přístup, to nepopírám, ale obvykle tento mívá neblahý vliv na autorovu profilaci. Jistě si nikod nepozve nafotit svatbu někoho, kdo fotí chrtí dostihy, nebo si nenechá udělat portrét od člověka, zabývajícího se street fotografií. Ale i kdybych měl svatou pravdu, tak už jen ta skutečnost, kterou tady napsala Alena 20/5, stojí za to, abys to dělal dál.

  1. 17. září 2012 - 15:03Odpovědět
  2. Martin Mojžíš

  3. Vzhledem k tomu, že Váš příspěvek je anonymní, nebudu se jím hlouběji zabývat. Řeknu k tomu jen tolik:

   - z dob, když jsem byl ještě aktivním muzikantem znám řadu těch, kteří fungují jak píšete. Jsou to špičkoví hráči a jejich všestrannost je právě jejich výhodou.

   - jak jste si možná všiml, v mé nabídce kromě portrétů není figurální fotografie, a to ani reportáže. Ostatní žánry spolu souvisejí velmi úzce, jedná se o technickou fotografii, ať už v ateliéru nebo v plenéru.

   - ono někdy nestačí si fotografie prolistovat; je třeba jim věnovat čas a cítit, co z nich vyzařuje. Tam hledejte jednotící prvky. Věřte, jsou tam.

   Tolik k Vašemu příspěvku a příště přeji více odvahy k vystoupení z anonymity.

 1. 16. července 2012 - 11:22Odpovědět
 2. Jaroslav

 3. P. Mojzis mne osobne - bez jakekoliv financni motivace - velice ochotne a odborne pomohl vybral vhodnou techniku a svetla pro moje (amaterske) studio a fotograficke potreby, za coz mu touto cestou jeste jednou dekuji. Je poznat, ze je to zkuseny, nadseny a poctivy profesional, ktery sve praci a zaroven radosti je ochoten obetovat vsechno. p.s. Tez velice zajimava a originalni je volna tvorba p.Mojzise, coz dnes nebyva az tak casto k videni

 1. 15. července 2012 - 19:13Odpovědět

 2. Krásné barvy, umíš se dívat kolem sebe:-) Zuzka