Návštěvní kniha. / Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA.

VAŠE PŘÍSPĚVKY.

Nové příspěvky posílejte prosím na adresu atelier {at} martinmojzis.com. Děkuji.


 1. 24. května 2018 – 9:15
 2. Patrik Hlouška

 3. Velmi krásná umělecká obohacující tvorba mající hloubku. Rád navštěvuji tuto galerii a těším se na další krásné fotografie. Přeji hodně dalších krásných snímků.

  1. 31. května 2018 – 04:56Odpovědět
  2. Martin Mojžíš
  3. martinmojzis.com

  4. Pane Hlouško, velmi děkuji a těším se na Vaše další návštěvy. Přeji mnoho krásných fotografií a dobré světlo na cestách.


 1. 7. května 2018 - 18:47
 2. MS#
 3. milansykora.net

 4. Články jsem četl - nyní i reakci a připadá mi, mírně řečeno, poněkud nedomyšlená. Já totiž bývám naopak rád, když narazím na něco, co se třeba i hodně liší od mých názorů - mohu si je buď opravit (v případě, že mě autor přesvědčí, že jsem se mýlil), nebo získat další úhel pohledu a pak přesto na svých názorech trvat, ovšem zásadně není důvod autora hned prohlásit za pomlouvače, lháře nebo nešiku, pokud říká něco, co se mi "nelíbí", spíš jsem mu vděčný.

  Marketingové články nečtu a zajímá mě reálný projev každé techniky, nějaké laboratorní testy jsou mi v podstatě ukradené, v laboratoři opravdu nefotím. Je mi totiž už dávno úplně jedno, jestli je technika "značně zastaralá", jak píšete, zajímá mě její reálný projev - a zdaleka neplatí, že co je nové, je automaticky lepší než staré... Kromě DSLR používám i bezzrcadlovku NEX, fotoaparáty Sony RX a někdy i film - a každý systém má svoje, nejde říct, že jeden je "lepší" a jiný "horší", spíš že se každý hodí na něco jiného, čili že tyto kategorie jsou relativní.

  Přání "přehodnotit a přepsat" je úplně mimo, protože cílem přece není mít "jednu zaručeně správnou" informaci, ale více názorů a pohledů, objektivita není "1 správný názor", ale "souhrn mnoha". Pomluvou může být nepravda, či rovnou záměrná lež, ale uživatelský názor není pomluva, názor je názor; a ty jsou cennější než všechny "zaručené pravdy", které často vysílá do světa ten, kdo onu techniku třeba ani nikdy neměl v ruce...

  1. 31. května 2018 – 04:54Odpovědět
  2. Martin Mojžíš
  3. martinmojzis.com

  4. Děkuji za hodnotný příspěvek, který snad alespoň trochu inspiruje ty, kteří stále nepochopili, že technika není cílem, nýbrž prostředkem ...

 1. 7. května 2018 - 17:49Odpovědět
 2. Martin Mojžíš
 3. martinmojzis.com

 4. Níže (nyní na následující stránce) uvedený příspěvek je učebnicovou ukázkou toho, jak snadno jsou lidé ovlivnitelní reklamou a obecně marketingem. E-mailová adresa, kterou přispěvatel uvedl, neexistuje a jméno bude zřejmě také vymyšlené. Původně jsem nechtěl tímto fanouškovsko-žlučovitým výlevem kazit klidnou atmosféru těchto stránek, ale nakonec jsem se jej rozhodl zveřejnit, nechť si čtenáři udělají svůj vlastní názor. Za podnětnou diskuzi, která mě k tomuto rozhodnutí přivedla, tímto velmi děkuji kamarádovi ►Milanu Sýkorovi.