Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Velkoformátová, pět metrů široká fotografie velkého, zasněženého lomu u řeky v zimě. Umělecká velkoformátová fotografie Krajina lomem změněná. Fotograf Martin Mojžíš.


KRAJINA LOMEM ZMĚNĚNÁ.

GALERIE JINÉ KRAJINY III. – LET.

Téměř tři čtvrtě kilometru dlouhý lom v Klecanech, místy zasněžený, který se odráží na hladině řeky Vltavy, jež již opustila Prahu a vydává se na cestu k severu, kde se nakonec spojí s Labem. Lom krajinu mění, ale zároveň umožňuje spatřit všechny vrstvy, jimiž si řeka po mnoho tisícíletí hloubila údolí svého toku. Chladné barvy, sníh a klidné, nerušené působení neobvyklého místa jsou hlavními, určujícími vlivy pro atmosféru této obří fotografie s názvem Krajina lomem změněná.FOTOGRAFIE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ.

Prohlédněte si fotografii ve velkém rozlišení, zvětšenou na celou plochu Vašeho monitoru. V obrázku níže, jeho nástrojové liště ve spodní části, stiskněte tlačítko . Pro návrat stiskněte klávesu Escape nebo tlačítko .
Fotografii zvětšíte či zmenšíte posuvníkem v nástrojové liště, kliknutím na fotografii (zmenšíte dvojklikem), tlačítky a , otáčením kolečka myši či oddálením (přiblížením) prstů na dotykových zařízeních. Pro návrat do výchozího zobrazení stiskněte symbol domečku .


Název fotografie: Krajina lomem změněná.
Autor, majitel autorských práv: © Martin Mojžíš.
Rok vzniku: 2013.
Největší možné rozměry: 500 x 80 cm.
Technika tisku: Pigmentový tisk.
Limitovaná edice: Ano.
Počet: Deset + jeden autorský.
Signováno: Ano.
Certifikát pravosti díla: Ano.


TECHNICKÉ ZAJÍMAVOSTI.
Fotografie vznikala několik týdnů, nepočítáme-li předchozí měsíce úvah. Jde o více menších snímků, které jsou následně složeny do jedné velké fotografie. Tím je zajištěno dokonalé vykreslení všech prvků a podrobností. Více než 700 metrů dlouhý lom byl nejprve fotografován metodou tvorby dílčích fotografií z míst přibližně 100 metrů od sebe. Cílem bylo co největší zmírnění vlivu paralaxy. Při skládání fotografií ale docházelo k častým chybám, neboť Adobe Photoshop počítá primárně se snímáním z jednoho místa při současném otáčení v uzlovém bodě optické soustavy. Takto bylo nakonec nutné jednotlivé fotografie vytvořit. Po dlouhé a náročné práci se všechny dílčí fotografie podařilo přesně složit do jedné.

UMÍSTĚNÍ.
Fotografie je pět metrů široká a osmdesát centimetrů vysoká. Nejlépe se bude vyjímat ve velkých, nepříliš členitých moderních prostorách, firemních i soukromých. Pro získání celkového dojmu je dobré, když bude možné fotografii pozorovat také z větší vzdálenosti.

LIMITOVANÁ EDICE.
Fotografie je vydána v limitované edici, kdy bude zhotoveno a uvolněno k prodeji pro celý svět pouze deset exemplářů. Jedenáctý, neprodejný, zůstává autorovi.

RÁMOVÁNÍ A DOPRAVA.
Za příplatek nabízíme adjustaci na pevný podklad, dále rámování fotografie (rámy Larson - Juhl, Nielsen apod.) a její dopravu kamkoli po České republice či ve světě. Pro ochranu fotografie během přepravy zajistíme výrobu na míru zhotoveného, velmi odolného dřevěného obalu, který je přímo určen pro stěhování uměleckých děl.


Jak fotografii objednat a veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.


►Na začátek stránky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.


►Domů. | ►Prodejní galerie fotografií. | ►Jiné krajiny. | ►Jiné krajiny III. – Let. | Krajina lomem změněná.