Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Velkoformátová fotografie krajiny v dešti. Umělecká velkoformátová fotografie Hlas a světlo deště. Fotograf Martin Mojžíš.


HLAS A SVĚTLO DEŠTĚ.

GALERIE JINÉ KRAJINY IV. – DOTEKY CHLADU.

Do brdských hvozdů přišel déšť, velmi silný. Provazce vody potěšily nedávno probuzenou přírodu a daly vzniknout této fotografii, jež provždy zastavila a uchovala jarní souznění krajiny, deště a světla.FOTOGRAFIE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ.

Prohlédněte si fotografii ve velkém rozlišení, zvětšenou na celou plochu Vašeho monitoru. V obrázku níže, jeho nástrojové liště ve spodní části, stiskněte tlačítko . Pro návrat stiskněte klávesu Escape nebo tlačítko .
Fotografii zvětšíte či zmenšíte posuvníkem v nástrojové liště, kliknutím na fotografii (zmenšíte dvojklikem), tlačítky a , otáčením kolečka myši či oddálením (přiblížením) prstů na dotykových zařízeních. Pro návrat do výchozího zobrazení stiskněte symbol domečku .


Název fotografie: Hlas a světlo deště.
Autor, majitel autorských práv: © Martin Mojžíš.
Rok vzniku: 2014.
Největší možné rozměry: 190 x 63 cm.
Technika tisku: Pigmentový tisk.
Limitovaná edice: Ano.
Počet: Deset + jeden autorský.
Signováno: Ano.
Certifikát pravosti díla: Ano.


TECHNICKÉ ZAJÍMAVOSTI.
Ani velmi intenzivní déšť, jako tento v Brdech na konci dubna 2014, profesionální fotografické technice nevadí, pozor je třeba dávat jen na přední člen či filtr objektivu. Větší kapka totiž dokáže zcela rozostřit třeba čtvrtinu obrazového pole. Objektiv Nikon AF-S Nikkor 50 mm f/1.4G, kterým byla tato fotografie vytvořena, má však přední člen umístěn velmi hluboko, což jej spolu s clonou objektivu před vodou dobře ochránilo. Já jsem promokl zcela a úplně, nicméně kdybych hledal pláštěnku, mohl bych přijít o důležité záběry.
Pro dokonalé vykreslení všech prvků a podrobností je nejprve vytvořeno více dílčích snímků, které jsou následně v atelieru složeny do jedné velké fotografie. Vzhledem k neustále se měnícím světelným podmínkám a také vzrůstající intenzitě deště bylo vytvořeno více řad dílčích fotografií, z nichž byla poté vybrána a složena ta nejpůsobivější.

UMÍSTĚNÍ.
Fotografie je téměř dva metry široká a šedesát tři centimetry vysoká. Bude se dobře vyjímat ve větších, nepříliš členitých moderních i klasických prostorách, firemních či soukromých. Pro získání celkového dojmu je dobré, když bude možné fotografii pozorovat také z větší vzdálenosti.

LIMITOVANÁ EDICE.
Fotografie je vydána v limitované edici, kdy bude zhotoveno a uvolněno k prodeji pro celý svět pouze deset exemplářů. Jedenáctý, neprodejný, zůstává autorovi.

RÁMOVÁNÍ A DOPRAVA.
Za příplatek nabízíme adjustaci na pevný podklad, dále rámování fotografie (rámy Larson - Juhl, Nielsen apod.) a její dopravu kamkoli po České republice či ve světě. Pro ochranu fotografie během přepravy zajistíme výrobu na míru zhotoveného, velmi odolného dřevěného obalu, který je přímo určen pro stěhování uměleckých děl.


Jak fotografii objednat a veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.


►Na začátek stránky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.


►Domů. | ►Prodejní galerie fotografií. | ►Jiné krajiny. | ►Jiné krajiny IV. – Doteky chladu. | Hlas a světlo deště.