Martin Mojžíš | fotografie a grafika

Martin Mojžíš

MARTIN MOJŽÍŠ

O AUTOROVI


Narodil jsem se v Praze, na jaře roku 1973.

V mládí jsem skládal hudbu a texty, hrál na mnoho hudebních nástrojů, psal básně i prózu.

První zakázky jsem fotografoval ještě na film.

V roce 2006 jsem za pomoci mého kamaráda Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický ateliér.

Začal jsem fotografovat produkty, domy a interiéry. Měl jsem i portrétní období, ale nebylo to pro mě. Také jsem pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikaly první katalogy, různé tiskoviny, navrhoval jsem a programoval internetové stránky, apod.

Tehdy, v mrazivých měsících na přelomu let 2006 a 2007, se zrodily první fotografie mé volné tvorby. Nejprve kolekce Hledání, poté Momenty a Útěky. Soubory Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve dvě zatím nejrozsáhlejší díla: Jiné krajiny a Deníky.

Loni, v roce 2016, oslavil můj atelier již 10 let své tvůrčí činnosti. Volnou tvorbu představují velkoformátové autorské fotografie, především krajiny a zátiší. Na zakázku vytvářím produktové fotografie, snímky dopravních prostředků, zejména železnice, architektury a interierů. Fotografuji výrobní procesy a lidi při práci. Navrhuji a vytvářím užitou grafiku. Mezi mé zákazníky patří desítky českých i zahraničních firem, řada mých prací byla publikována ve většině českých a mnoha zahraničních médiích.

Do budoucna bych rád více vystavoval svou volnou tvorbu.