Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.

MARTIN MOJŽÍŠ.

VÝSTAVY A GALERIE.

Výstavy připravované:
2018 – Městské muzeum – výstavní síň, Čáslav.

Výstavy uskutečněné:
2014 – Palác Langhans, Praha.
2006 – Palác Flora, Praha.

Galerie:
►1x.com, Švédsko.

AUTOR O SOBĚ.

"Narodil jsem se v Praze, na jaře roku 1973. V mládí jsem skládal hudbu a texty, hrál na mnoho hudebních nástrojů, psal básně i prózu. Fotografie mi učarovala až později, nicméně o to více. První zakázky jsem fotografoval ještě na film.

V roce 2006 jsem za pomoci kamaráda ►Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický ateliér.

Začal jsem fotografovat produkty, domy a interiéry. Měl jsem i portrétní období, ale nebylo to pro mě. Také jsem pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikaly první katalogy a jiné publikace, navrhoval jsem internetové stránky apod.

Tehdy, v mrazivých měsících na přelomu let 2006 a 2007, se zrodily první fotografie mé volné tvorby. Nejprve kolekce ►Hledání, poté Okamžiky a Útěky. Soubory Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve dva zatím nejrozsáhlejší soubory: ►Jiné krajiny a ►Deníky.

V roce 2016 oslavil můj atelier již deset let své tvůrčí činnosti. Volnou tvorbu představují velkoformátové autorské fotografie, především krajiny a zátiší. Na zakázku vytvářím produktové fotografie, snímky dopravních prostředků, zejména železnice, architektury a interierů. Fotografuji průmysl, energetiku a výrobní procesy. Navrhuji a vytvářím užitou grafiku. Mezi mé zákazníky patří desítky českých i zahraničních firem, řada mých prací byla publikována ve většině českých a mnoha zahraničních sdělovacích prostředcích.

Do budoucna bych rád více vystavoval svou volnou tvorbu."