Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Svatá Hora v Příbrami.

PŘÍBRAM.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

22. dubna 2022.
Mezi brdskými hvozdy na západě a Benešovskou pahorkatinou na východě, na řece Litavce a Příbramském potoce, pod Svatou Horou. Již od pradávna významné hornické město, těžící především stříbro, v 16. století královské horní město. Podbrdské Athény, oblíbené místo Antonína Dvořáka, město divadel a hudby, ale také sídlo strojírenského, textilního a potravinářského průmyslu.

Založeno: 1216, počet obyvatel: 32 000, nadmořská výška: 502 m, kraj: Středočeský.


Objednejte si fotografie města Příbram na lesklém fotografickém papíře formátu A4 (29.7 x 21 cm), tzv. Listy z archivu. Většinu fotografií lze objednat i ve větších velikostech. Konkrétní rozměry Vám rádi sdělíme ►na požádání, další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.



FOTOGRAFICKÁ TECHNIKA.
Fotoaparát Fujifilm X-H1.

Fotoaparáty:

Fujifilm X-H1, Sony A7RII.

Fotografický objektiv Fujinon Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR.

Objektivy:

Fujinon XF 16 – 55 mm 1:2.8 R LM WR, Sony FE 20 mm 1:1.8 G.

Kruhový fotografický filtr.

Filtry:

Schneider Kreuznach B+W MRC Nano UV-Haze XS-Pro 67 a 77 mm,
Schneider Kreuznach B+W MRC Nano Käsemann Circular Polariser XS-Pro 77 mm.

Fotografický stativ.

Stativ:

Manfrotto 055 PRO B, stativová hlava Manfrotto 141 RC.



Kostel sv. Jakuba Staršího v Příbrami. Sanctusová věžička kostela sv. Jakuba Staršího. Příbram. Fontána a kostel sv. Jakuba Staršího, náměstí T. G. Masaryka. Příbram. Kostel sv. Jakuba Staršího, Milínská ulice. Příbram. Kostel sv. Jakuba Staršího, východní část. Příbram. Kostel sv. Jakuba Staršího, kvetoucí tulipány. Příbram. Fontána na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. Fontána na náměstí T. G. Masaryka. Příbram. Kašna z roku 1862. Příbram. Hra vodních kapek a světla v kašně. Příbram. Městský úřad v Tyršově ulici. Příbram. Vchod městského úřadu. Příbram. Městský úřad v budově č. 107, Tyršova ulice, Příbram. Střecha domu č. 107, věž kostela sv. Jakuba Staršího. Příbram. Zámeček Ernestinum, Příbram. Pomník arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Příbram. Arnoštovy sady, v pozadí budova pošty. Příbram. Budova pošty, horní část průčelí s věží. Příbram. Budova pošty, pravá horní část budovy s velkými sedlovými vikýři a dvěma řadami čtvercových oken. Příbram. Zákoutí v Arnoštových sadech u zámečku Ernestinum. Příbram. Řezba na dveřích Obchodní akademie a Vyšší odborné školy. Příbram. Obecní živnostenský úřad, ulice Generálmajora Richarda Tesaříka, Příbram. Sokolovn Příbram. Průčelí Sokolovny. Příbram. Park Zátiší, Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami. Dům s obchůdkem U Zlaté rybky, ulice V Brance. Příbram. Busta Antonína Dvořáka, Ladislav Šaloun. Příbram. Dvořákovo nábřeží a Hořejší Obora. Příbram. Mariánský sloup na Svaté Hoře v Příbrami. Kmen památného dubu sv. Václava na Svaté Hoře v Příbrami. Koruna dubu sv. Václava. Svatá Hora, Příbram. Tabulka na kmeni dubu. Svatá Hora, Příbram. Železniční nádraží Příbram, rekonstruovaná staniční budova. Železniční nádraží Příbram. Vlakové nádraží Příbram, parkoviště u staniční budovy. Zajíc na železničním nádraží v Příbrami. Autobusové nádraží Příbram, autobus Mercedes Benz Connecto.

© Martin Mojžíš, 2022.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2021.

►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.