Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Martin Mojžíš – autoportrét.

MARTIN MOJŽÍŠ.

O AUTOROVI.

"Fotografie je cesta ke Světlu. Hledání Světla je mou cestou životem."

Umělecký fotograf a grafik Martin Mojžíš se narodil v Praze, na jaře roku 1973. V mládí skládal hudbu a texty, hrál na několik hudebních nástrojů, psal básně i prózu. Fotografie mu učarovala až později, nicméně o to více. První zakázky fotografoval ještě na film.

V roce 2006 za pomoci kamaráda ►Jana Pischnotha založil vlastní fotografický a grafický atelier.

Začal fotografovat produkty, domy a interiéry. Měl i portrétní období, ale nebylo to pro něj. Také pokračoval v grafických návrzích, sazbě a zlomu, vznikaly první katalogy a jiné publikace, navrhoval internetové stránky apod.

Tehdy, v mrazivých měsících na přelomu let 2006 a 2007, se zrodily první fotografie volné tvorby. Nejprve kolekce ►Hledání, poté Okamžiky a Útěky. Galerie Prolínání a Hledání 2010 později vyústily ve dva zatím nejrozsáhlejší soubory: ►Jiné krajiny►Deníky.

V roce 2016 oslavil atelier deset let samostatné tvůrčí činnosti. Volnou tvorbu představují velkoformátové autorské fotografie, především krajiny a zátiší. Na zakázku vytváří produktové fotografie, snímky dopravních prostředků (zejména železnice), architektury a interierů. Fotografuje průmysl, energetiku a výrobní procesy. Navrhuje a vytváří užitou grafiku. Mezi ►zákazníky patří mnoho českých i zahraničních firem, řada prací je publikována ve většině českých a mnoha zahraničních ►sdělovacích prostředcích.

Autoportrét v úvodu stránky vznikl 13. července 2019 při fotografování železničního vagonu, jednoho z mnoha exponátů ►Vlečky Kněževes, železničního muzea Klubu historické kolejové dopravy.VÝSTAVY A GALERIE.

Palác Langhans, Praha, 2014.
Palác Flora, Praha, 2006.

Galerie:
►1x.com, Švédsko.PUBLIKACE.

Mělník 2019, autorský nástěnný kalendář.
Pražská zákoutí 2014, autorský nástěnný kalendář.