Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Supercela, supercelární bouře - bouřkový mrak a rotující proud vzduchu nad krajinou. Umělecká velkoformátová fotografie Supercela. Fotograf Martin Mojžíš.


SUPERCELA.

GALERIE JINÉ KRAJINY XX. – DNY A NOCI.

"Stál jsem za stativem s fotoaparátem a užasle sledoval, jak rychle se supercela ke mně blíží. Čekal jsem na ten pravý okamžik ke stisku spouště a zároveň v duchu doufal, že neudělám žádnou chybu, která by mě ve vteřině stála život."

Bouře jsou fascinujícím atmosférickým jevem. Nejvíce fotogenickou konvektivní bouří je nepochybně supercela. Jde o jedinou, obří konvektivní buňku, která se rychle otáčí kolem své svislé osy. Supercely se dělí do tří kategorií. LP (Low Precipitation, slabé srážky), CS (Classic Supercell, zde je největší pravděpodobnost vzniku tornád) a HP. Fotografie zobrazuje mohutnou HP supercelu (High Precipitation, silné srážky), největší a nejintenzivnější ze všech tří ...


FOTOGRAFIE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ.

Prohlédněte si fotografii ve velkém rozlišení, zvětšenou na celou plochu Vašeho monitoru. V obrázku níže, jeho nástrojové liště ve spodní části, stiskněte tlačítko . Pro návrat stiskněte klávesu Escape nebo tlačítko .
Fotografii zvětšíte či zmenšíte posuvníkem v nástrojové liště, kliknutím na fotografii (zmenšíte dvojklikem), tlačítky a , otáčením kolečka myši či oddálením (přiblížením) prstů na dotykových zařízeních. Pro návrat do výchozího zobrazení stiskněte symbol domečku .


Název fotografie: Supercela.
Autor, majitel autorských práv: © Martin Mojžíš.
Rok vzniku: 2022.
Největší možné rozměry: 130 x 84 cm.
Technika tisku: Pigmentový tisk.
Limitovaná edice: Ano.
Počet: Deset + jeden autorský.
Signováno: Ano.
Certifikát pravosti díla: Ano.


UMÍSTĚNÍ.
Fotografie je stotřicet centimetrů široká a osmdesát čtyři centimetry vysoká. Souzní s klasickými i moderními interiery, firemními či soukromými. Nejlépe se bude vyjímat na tmavší, matné, hladké zdi. K získání celkového dojmu je dobré, když bude možné fotografii pozorovat také z větší vzdálenosti. Pro nerušené působení je třeba ponechat okolo rámu dostatek volného místa.

LIMITOVANÁ EDICE.
Fotografie je vydána v limitované edici, kdy bude zhotoveno a uvolněno k prodeji pro celý svět pouze deset exemplářů. Jedenáctý, neprodejný, zůstává autorovi.

RÁMOVÁNÍ A DOPRAVA.
Za příplatek nabízíme adjustaci na pevný podklad, dále rámování fotografie (rámy Larson - Juhl, Nielsen apod.) a její dopravu kamkoli po České republice či ve světě. Pro ochranu fotografie během přepravy zajistíme výrobu na míru zhotoveného, velmi odolného dřevěného obalu, který je přímo určen pro stěhování uměleckých děl.


Jak fotografii objednat a veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.►Na začátek stránky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.


►Domů. | ►Prodejní galerie fotografií. | ►Jiné krajiny. | ►Jiné krajiny XX. – Dny a noci. | Supercela.