Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Mariánská Týnice v zimě, v popředí železniční trať a pole. Umělecká velkoformátová fotografie Svědectví minulých cest. Fotograf Martin Mojžíš.


SVĚDECTVÍ MINULÝCH CEST.

GALERIE JINÉ KRAJINY XIX. – DO DÁLEK.

Prostor. Tímto jediným slovem můžeme charakterizovat fotografii Svědectví minulých cest. Dnes již nepoužívaná železniční trať v popředí, pole, monumentální barokní areál Mariánská Týnice, zde však jako svědek v pozadí a opět prostor, částečně ukončený kopci v dáli. Symbolika lidských cest, které nevedly vždy tam, kam měly, Santiniho dílo, tedy ztělesnění světla a prostoru, které zde zůstává jako jsoucí a k návratu vždy otevřená upomínka. To vše v mrazivém podvečeru lednového dne, jehož chlad jako kdyby ještě umocňoval ono nesprávné rozhodnutí. A zároveň zářící světlo na stěnách Týnice, opět jako stále otevřená možnost návratu.

Mariánská Týnice s poutním kostelem Zvěstování Panny Marie je bývalé proboštství cisterciáckého kláštera Plasy v Mariánském Týnci u Kralovic. Dílo Jana Blažeje Santini-Aichela náleží k vrcholům barokní architektury západních Čech. Celý areál je národní kulturní památkou.FOTOGRAFIE VE VELKÉM ROZLIŠENÍ.

Prohlédněte si fotografii ve velkém rozlišení, zvětšenou na celou plochu Vašeho monitoru. V obrázku níže, jeho nástrojové liště ve spodní části, stiskněte tlačítko . Pro návrat stiskněte klávesu Escape nebo tlačítko .
Fotografii zvětšíte či zmenšíte posuvníkem v nástrojové liště, kliknutím na fotografii (zmenšíte dvojklikem), tlačítky a , otáčením kolečka myši či oddálením (přiblížením) prstů na dotykových zařízeních. Pro návrat do výchozího zobrazení stiskněte symbol domečku .


Název fotografie: Svědectví minulých cest.
Autor, majitel autorských práv: © Martin Mojžíš.
Rok vzniku: 2022.
Největší možné rozměry: 130 x 82 cm.
Technika tisku: Pigmentový tisk.
Limitovaná edice: Ano.
Počet: Pět + jeden autorský.
Signováno: Ano.
Certifikát pravosti díla: Ano.


UMÍSTĚNÍ.
Fotografie je sto třicet centimetrů vysoká a osmdesát dva centimetry široká. Souzní s klasickými i moderními interiery, firemními či soukromými. Vzhledem k zobrazenému velkému prostoru vynikne například také v atriích a halách. Pro největší působivost vyžaduje okolo sebe dostatek volného místa.

LIMITOVANÁ EDICE.
Fotografie je vydána v limitované edici, kdy bude zhotoveno a uvolněno k prodeji pro celý svět pouze pět exemplářů. Šestý, neprodejný, zůstává autorovi.

RÁMOVÁNÍ A DOPRAVA.
Za příplatek nabízíme adjustaci na pevný podklad, dále rámování fotografie (rámy Larson - Juhl, Nielsen apod.) a její dopravu kamkoli po České republice či ve světě. Pro ochranu fotografie během přepravy zajistíme výrobu na míru zhotoveného, velmi odolného dřevěného obalu, který je přímo určen pro stěhování uměleckých děl.


Jak fotografii objednat a veškeré další informace naleznete na stránce ►Prodej fotografií.MARIÁNSKÁ TÝNICE V ROCE 2014.
Jinou fotografii Mariánské Týnice naleznete v galerii ►Jiné krajiny VI. – Bolest.

Mariánská Týnice s poutním kostelem Zvěstování Panny Marie.

►Na začátek stránky.
►Úvodní stránka.
►Mapa stránek.


►Domů. | ►Prodejní galerie fotografií. | ►Jiné krajiny. | ►Jiné krajiny XIX. – Do dálek. | Svědectví minulých cest.